Ігри та вправи для синхронного розвитку обох півкуль мозку


Навіщо тренувати мозок?
Чому так важливо займатися розвитком головного мозку? 

За цілісне сприйняття предметів і явищ відповідає права півкуля. Саме в ній формується базова глибока підсвідома пам’ять, яка базується на отриманих  враженнях. Пізніше накопичується досвід, розвиваються інтелектуальні здібності, а значить, і ліва півкуля. Чим активніше йде процес накопичення знань, тим більше переважає раціональне мислення.



Як тренувати мозок?
Займатися  потрібно обов’язково, але треба використовувати такі вправи, які забезпечать рівномірний розвиток півкуль мозку і їх синхронізацію. Ключове значення в гармонізації роботи двох половинок органу грають руки. Яскравий приклад, що підтверджує цей факт – піаністи. Вони використовують у грі обидві руки, стимулюючи тим самим взаємодію півкуль (ліва частина відповідає за музичну освіту, розуміння музичного ритму, послідовності нот, а права – за гармонію і естетичне сприйняття мелодії).

Які вправи корисні для повноцінного розвитку мислення?

1.    Можна масажувати пальчиками мочки вух, вушну раковину, у завершенні розтерти вушка долонями.
2.    Колечко – почергове з’єднання великого пальця з іншими пальчиками руки (від вказівного до мізинця). Виконується однією рукою, потім іншою, а в кінці обома руками одночасно.
3.    Вухо-ніс – ліва рука тримається за кінчик носа, а права за ліве вухо, потім потрібно швидко відпустити руки, плеснути в долоні й розставити руки навпаки (права на носі, ліва на правому вусі).
4.    Дзеркальне малювання – у кожну руку візьміть олівець (ручку), одночасно двома руками потрібно виводити на папері симетричний малюнок, писати дзеркально літери. Малюкам можна доповнити завдання декламацією віршів.

Метод «Соробан»
Не менш продуктивне тренування дає методика вивчення усного рахунку «Соробан». Крім активної гімнастики для головного мозку, вона виконує завдання, як навчити  швидко рахувати в умі. Систематичні заняття в школі усного рахунку і щоденне виконання домашніх вправ допомагають розвинути пізнавальні здібності: увагу, спостережливість, пам’ять, образне мислення, логіку. Підлітки вчаться використовувати можливості свого розуму, застосовувати отримані знання і навички в навчальному процесі, у соціальному житті.
Як діє методика? Навчання побудоване на роботі з японськими рахівницями «соробан».

Вправа № 1

Вправа № 2




Вправа № 3



12 сайтів-тренажерів для мозку

Наш мозок ледачий і неповороткий. Якщо навантажувати його однотипними і звичними завданнями, він швидко "тупіє" і втрачає здатність діяти швидко.
Вам пропонується 12 сайтів, де багато різних тренажерів для мозку. За допомогою завдань, вправ та ігор можна потренувати пам'ять та логіку. Як наслідок, отримаємо гарний і підтягнутий розум.



Тут можна протестувати, наскільки добре працює ваш мозок, скласти індивідуальну програму тренувань, займатися і відстежувати свій прогрес. Оформлено все красиво і зручно. Головний мінус - безкоштовна версія сайту досить обмежена.
Вікіум пропонує спочатку пройти тестування і визначити якість ваших пам'яті, мислення, уваги. На підставі цих результатів ви отримуєте програму тренувань. Знову-таки є платний рівень, де обіцяється більше можливостей.
Цей сайт зустрічає нас фразою: "Немає людей з поганою пам'яттю. Є люди, які не вміють нею користуватися". Виконуючи нескладні вправи, можна розвинути пам'ять, отримати навички в запам'ятовуванні чисел, слів і текстів, розвинути увагу та образне мислення. Також на сайті є невеликі статті з корисними порадами.
На сайті можна перевірити пам'ять і пройти онлайн-тренування уваги, концентрації, реакції та інших функцій мозку за допомогою програм та ігор. Є детальна теоретична частина, яка розповідає про те, що таке мозок і як підтримати його в хорошому стані.
Тут зібрані відомі логічні ігри, які легко запустити в режимі онлайн, щоб розім'яти мізки.
Ігри, викладені на цьому сайті, покликані тренувати пам'ять, швидкість, гнучкість мислення, обчислювальні навички. Перш ніж почати тренування, потрібно буде визначити ті можливості розуму, які хочеться розвинути в першу чергу. Це визначить вибір вправ для тренувань.
На сайті "Цікава педагогіка" є цікавий тест, пройшовши який, можна визначити вік свого мозку.
Це сайт про можливості людського мозку і розвитку інтелекту. Тут розповідають про те, як влаштована наша голова, як там все працює, і дають поради, як прискорити цю роботу. Наприклад, є стаття "Як поліпшити короткочасну пам'ять", задачки на логіку і багато іншого.
Онлайн-гра на розвиток швидкості рахувати. Є кілька режимів: тренувальний, де не ведеться підрахунок часу; марафон - потрібно якнайшвидше відповісти на 20 питань; безпомилковий, де гра триває аж дві хвилини, але при цьому не можна припуститися помилки, та інші.
У розділі "Форма розуму" сайт пропонує різні веселі вправи і головоломки для тренування пам'яті, уваги, уяви, швидкості і гнучкості розуму. Можна і просто повеселитися - наприклад, є смішна головоломка "Насіннячко", де логіку того, що відбувається втрачаєш десь на п'ятому-шостому кроці.
Онлайн-ігри на розвиток пам'яті, тренування спостережливості, на зорову пам'ять.
На Brainexer є найрізноманітніші вправи: завдання на концентрацію, сортування, перемикання, групи і списки слів, арифметичні операції, пропущені числа, підрахунок символів, знаходження шляху та ін. Одне з особливо цікавих вправ - "Ефект Струпа". Обов'язково поклацати.


Період активного росту головного мозку у дітей триває до підліткового віку. Це найважливіший час для розвитку інтелекту, комунікативних і творчих здібностей, необхідних людині у всіх сферах життя.


Комментариев нет:

Отправить комментарий

       Клуб активної шкільної молоді – це новий формат навчання для учнів загальноосвітніх шкіл.  Завдання Клубу –  об’єднати молоди...