Зібратися разом –
це початок,
триматися разом –
це прогрес,
працювати разом –
це успіх.
Генрі Форд
За сучасними історіями успіху в бізнесі, в науці, у спорті та в політиці Ви завжди виявите відмінну роботу команди – людей, які натхненно та пристрасно працювали разом для втілення однієї мети. Хороша новина в тому, що командними гравцями не народжуються, ними стають. Потрібно просто робити свою роботу добре і робити її разом. Робота в команді – це навик, звичка, манера поведінки, яка створюється багаторазовим повторенням.Сьогодні, мабуть, ніхто не заперечуватиме необхідності формування командного духу й укріплення колективу. Іноді неуспішність школярів у навчанні або їхнє небажання йти до школи пов’язані з тим, що діти не відчувають себе невід’ємною частиною колективу, не бачать спільної мети у діяльності. Дуже часто вже дорослим людям відсутність досвіду групової роботи і неуміння працювати в команді заважають успішно взаємодіяти в колективі, разом зі співробітниками реалізовувати певну діяльність. У таких ситуаціях фахівці радять вдатися до тімбілдингу.
Тімбілдинг, або командотворення (англ. Team building — побудова команди) — це спеціально розроблені заходи,
спрямовані на згуртування колективу, формування сильної команди, що успішно
досягає будь-яких поставлених цілей.
Зародилася концепція тімбілдінга в 20-30 роках ХХ століття в Америці. Її основоположником прийнято вважати професора соціології і психології Елтона Мейо. В результаті експериментів були отримані докази, що від відносин всередині колективу безпосередньо залежить продуктивність. Ідея командних методів роботи запозичена зі світу спорту і стала активно впроваджуватися в практику. Є згадки, що формування командного духу зустрічалось ще в українському козацтві (козаки-розвідники).Тімбілдин - інноваційна форма роботи для формування командного духу й укріплення колективу.
Складовою частиною тімбілдингу є тімспіріт. Тімспіріт (від анг. «teamspirit»- командний дух) – різноманітні засоби і форми роботи: ігри, тренінги та інші заходи, спрямовані на зростання довіри, покращення психологічного клімату, формування командного духу.
Найпопулярніші види тімбілдінгу:
Спортивний (спортивні ігри, квести, естафети);
Історичний (рольові ігри, в яких відтворюються події минулого);
Творчий (виконуються креативні завдання, які відкривають в співробітниках творчі резерви);
Психологічний (ігри на розуміння один одного, виявлення лідера, техніка на об’єднання).
Основна форма
подачі тімбілдінгу — це гра. Тімбілдінг дає
можливість:
- сформувати неформальну атмосферу в колективі;
- створити команду однодумців;
- виявити лідерів в колективі;
- згуртувати співробітників;
- сформувати навички колективної взаємодії.
Особливу роль у
реалізації тімбілдінгу відіграє місце проведення. Найкраще, коли це все
відбуватиметься подалі від звичної обстановки. Незвичні умови проявляють серед
молоді неформальних лідерів.
Ще одна важлива умова успіху — час. Найкраще проводити тімбілдінг-тренінги в робочі дні. Адже зазвичай підлітки прагнуть проводити вихідні вдома, на природі чи з сім’єю. Тому краще убезпечитись від ситуацій, коли хтось з них не може або ж не хоче брати участь в тімбілдінгу.
Пропонумо вам пограти в такі ігри:
1. Зефір і зубочистка
1. Зефір і зубочистка
Поділіть учнів на групи. Роздайте їм жувальний зефір та зубочистку. Завдання полягає в тому, що дітям необхідно за певний час (від 2-х до 10-ти хвилин) побудувати найвищу або найоригінальнішу споруду. Кожна група має описати своє творіння.
2. «Якби я був тобою…»
Діти сідають в коло. Той, хто розпочинає гру, тримає в руках невеликий м’ячик або будь-яку м’яку іграшку. Вчителю перед грою варто пояснити, що всі ми маємо багато чудових рис і талантів, але часом цього ніхто не помічає. Проте є ті, хто здатен це помітити та підняти настрій. Дитина з м’ячиком в руках кидає його іншому з кола і каже такі слова: «Якби я був/ла тобою, то...». Наприклад, «Якби я був/ла тобою, то я б частіше посміхалась», «Якби я був/ла тобою, то гуляв разом з нами на перервах». Варіанти можуть бути різні. Гра допомагає розвивати емпатію і формує доброзичливу атмосферу в класі.
3. Детектив
Ця гра потребує концентрації уваги і спільної співпраці між усіма учасниками. Діти стоять у колі. Один виходить в коридор або на вулицю – це детектив. У той самий час обирається одна дитина, яка буде лідером і показуватиме рухи. Усі діти починаються рухатися по колу повторюючи різноманітні рухи лідера (аплодисменти, легкі присідання, стук ногою тощо). Через кілька хвилин повертається детектив і стає в центр кола. Його завдання визначити лідера, за яким інші повторюють усі рухи. Детектив може отримати три підказки. Таким чином, новий лідер і детектив обираються для наступної гри.
4. Креативні рішення
Оберіть чотири або більше різноманітних предметів, до прикладу: шапка, стакан, книга, тертка тощо. Дітей поділіть на команди. Тепер уявіть таку ситуацію, що кожна команда повинна вирішити проблему, використовуючи лише ті предмети, які вони мають. До прикладу, діти опинились на безлюдному острові та мають знайти спосіб вижити або його покинути. Придумайте кілька цікавих сюжетів. Для кожної команди виділіть 5 хвилин. Після закінчення часу, нехай команди обґрунтують свій варіант розвитку подій. Намагайтесь не придумувати прості сценарії, щоб було очевидно використовувати саме ці предмети.
Комментариев нет:
Отправить комментарий